Susz Triathlon 2020 nie boi się zmian

Susz Triathlon 2020 nie boi się zmian

Kto się dziś nie zmienia, ten nie tylko stoi w miejscu, ale się cofa – z takiego założenia wyszli w tym roku organizatorzy zawodów Susz Triathlon.

W sportowym programie 29-tej już edycji kultowej imprezy, która odbędzie się w dniach 26 – 28 czerwca 2020 roku, zaszły spore zmiany. Niezmienne pozostają jedynie koncerty gwiazd – w tym roku w Suszu zagrają: Lady Pank i Wilki!


Stałych bywalców zawodów w „stolicy polskiego triathlonu” uspokajamy – podczas Susz Triathlon 2020 nie zabraknie 1/2 IM. Zmiana polega jedynie na przeniesieniu dystansu długiego z niedzieli na sobotę, 27 czerwca br. W tegorocznych zawodach nie będzie natomiast rywalizacji w sprincie.


Zamiast niego w niedzielę, 28 czerwca, w Suszu odbędą się wyścigi na dystansie 1/4 i 1/8 IM. – Te dystanse to nowości w programie Susz Triathlon. Wiele osób pytało o nie w ostatnich latach, kiedy skupialiśmy się wyłącznie na sprincie i 1/2 IM. W 2020 roku postanowiliśmy pokazać, że nie boimy się zmian i wychodzimy naprzeciw tym, którzy przez lata nie mieli „swojego dystansu” w Suszu – mówi dyrektor Susz Triathlon 2020, Jarosław Piechotka.


Impreza na Warmii i Mazurach to przede wszystkim kontynuacja pięknej tradycji. To właśnie w Suszu, w dniu 1 czerwca 1991 roku, odbył się pierwszy ogólnopolski Sprint Triathlon. Od tamtej pory, przez kolejne 28 lat, organizowane są tu jedne z najstarszych w kraju, znakomicie zorganizowane zawody triathlonowe, trzykrotnie w tej dekadzie uznawane za najlepszą imprezę triathlonową w kraju.


Zawodnicy doceniają ogromne doświadczenie organizatorów i wzorową organizację oraz niepowtarzalną atmosferę sportowego święta, którą czuć w Suszu na każdym kroku. Tworzą ją jedyni w swoim rodzaju, suscy kibice, dopingujący zawodników na całej trasie zawodów. Stąd nazwa „stolica polskiego triathlonu”, która przed laty przylgnęła do tego małego miasta i która wciąż obowiązuje.


Ale Susz Triathlon to nie tylko rywalizacja sportowa. Wzorem poprzednich edycji podczas imprezy zorganizowane zostaną sportowe targi EXPO. Podczas tegorocznych zawodów nie zabraknie również koncertów wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej. W piątek, 26 czerwca na suskiej, plenerowej scenie wystąpi zespół Lady Pank, a dzień później – grupa Wilki. Wstęp na koncerty jest oczywiście bezpłatny.


Gorąco zapraszamy do najbardziej triathlonowego miejsca w Polsce!
www.triathlon.susz.pl

 


Drukuj   E-mail