Mieszkaniec sąsiedniej gminy, Marek Brzeziński, zwany łowcą burz lub pogodynką przedstawił prognozę pogody na weekend dla naszego regionu.

 

tmax 20190620 00 039

 

Marek, którego wielką pasją od lat jest prognozowanie pogody na podstawie modeli prognostycznych, posiada wiedzę teoretyczną oraz praktyczną pozwalającą z dużym prawdopodobieństwem ocenić warunki atmosferyczne na nadchodzące dni. Jaka pogoda czeka nas podczas Susz Triathlon 2019?

Po przelotnych burzach i opadach deszczu w czwartek oraz piątek, weekend szykuje nam się ładnie i spokojnie. Sobotę zaczniemy ze słońcem i temperaturą oscylującą w granicach 23-24°C. Pewnym jest to, że deszczu nie uznamy na pewno. Niestety przy zmianie aury zawsze musimy coś dać, czy coś zyskać. W tym przypadku wysokie temperatury podchodzące pod 30 stopni zamieniamy na te bliższe 20 stopniom, lecz na pewno na kilka dni pogoda uspokoi się względem burz.

Weekend poza delikatnym ochłodzeniem pochmurny będzie głównie w niedzielę, wiatr cały czas umiarkowany z kierunków północnych. Myślę, że w przypadku imprezy masowej w Suszu, dla zawodników biorących udział w Triathlonie prognozowana aura będzie jedna z lepszych jaką w tym okresie mogą sobie życzyć. Upały wrócą w drugiej połowie przyszłego tygodnia, łącznie z burzami.
Noc z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek chłodna do 7-8 stopni, więc pojawią się ponownie wieczorne i poranne mgły związane z przesyceniem powietrza parą wodną.

- pisze Marek na swojej stronie internetowej.

 

Po pełną prognozę pogody zapraszamy na stronę internetową Marka: TUTAJ

Profil Marka w serwisie facebook znajdziecie: TUTAJ